Učenicima Prve riječke hrvatske gimnazije predstavljeno zanimanje sveučilišnog nastavnika i inženjera građevinarstva

Nastavnica Fakulteta, prof.dr.sc. Aleksandra Deluka – Tibljaš, sudjelovala je dana 7. veljače 2019., u aktivnostima profesionalne orijentacije koje provodi PRHG, a koje vodi psihologinja Škole Sabina Saltović. Prof. dr. Deluka-Tibljaš je učenicima završnih razreda Škole predstavila zanimanje sveučilišnog nastavnika i svoje osnovno zanimanje - zanimanje inženjera građevinarstva. Učenike je upoznala sa specifičnostima znanstveno-nastavnih radnih mjesta i ukazala na razlike sustava obrazovanja na gimnazijskoj i fakultetskoj razini te ukazala na elemente budućeg zanimanja o kojima bi trebali voditi računa već pri odabiru studija.
Učenici su posebno bili zainteresirani za predstavljanje poslova i zanimanja na kojima je moguće raditi po završetku studija Građevinarstva te je nekoliko njih iskazalo interes za upis studija.