13. Dani Hrvatske komore inženjera građevinarstva

U Opatiji su od 14. do 16. lipnja 2018. godine održani 13. Dani Hrvatske komore inženjera građevinarstva u organizaciji Hrvatske komore inženjera građevinarstva.
U sklopu predstavljanja najnovijih znanstvenih i stručnih spoznaja, iskustava i primjera dobre prakse sudjelovali su i zaposlenici Fakulteta:
  • Leo Matešić bio je voditelj sekcije „Geotehničke konstrukcije“,
  • u sklopu sekcije Upravljanje vodama i hidrotehnika predstavljeno je istraživanje autora Luke Zaharije, Vanje Račkog, Vanje Travaša i Davora Stipanića „Jezero Butoniga i problem ranojesenskog ispuštanja“,
  • a u dijelu Suradnja znanosti i gospodarstva  na EU projektima prikazana su iskustva u provedbi dva projekta: „Strateško razmišljanje i iskustva Građevinskog fakulteta u Rijeci u provedbi infrastrukturnih EU projekata“ (Nevenka Ožanić, Sven Maričić) i „Projekt Rainman – novi pristup pri analizama pojavnosti i zaštite od jakih oborina na pilot područjima Zagreba i Istre“ (Josip Rubinić, Alan Cibilić, Danko Biondić, Nino Krvavica).