“Učionice” unutar RIJEKA 2020 – Europska prijestolnica kulture

U subotu 15.12.2018., kao dio programa “Učionice” unutar RIJEKA 2020 – Europska prijestolnica kulture, održalo se jednodnevno događanje pod nazivom “Kako uključiti osobe s invaliditetom na kulturna događanja?”.
Događanje je vodio međunarodno uvaženi teatrolog Darko Lukić, a sudjelovao je i Marko Gotovac, savjetnik pri Uredu pravobraniteljice za osobe s invaliditetom.
Doc. Iva Mrak, djelatnica Građevinskog fakulteta, održala je predavanje o Univerzalnom i inkluzivnom dizajnu te pristupačnosti prostora kulturne namjene u Gradu Rijeci, a Sveučilište u Rijeci su još predstavljali izv. prof. Miroslav Vrankić s predavanjem o asistivnim tehnologijama i Sandra Nuždić, prof., iz Ureda za studente s invaliditetom te studenti Sveučilišta u Rijeci.