IAESTE Croatia

IAESTE (International Association for the Exchange of Students for Technical Experience) je međunarodna organizacija za razmjenu studenata prirodnih i tehničkih znanosti.

Osnovana davne 1948. godine u Londonu na inicijativu 10 europskih zemalja danas broji preko 85 zemalja koje sudjeluju u programu razmjene.

U Hrvatskoj djeluje od 1952. u 5 lokalnih odbora: Osijek, Pula, Rijeka, Split i Zagreb.

Glavni cilj i primarna djelatnost Udruge je omogućiti odlazak studentima na plaćenu stručnu praksu u inozemstvo, ali i briga o praktikantima koji dolaze u Republiku Hrvatsku. Međunarodna razmjena studenata pruža stručno i praktično radno iskustvo te se nakon obavljene prakse studenti vraćaju bitno osposobljeniji i kvalificiraniji za posao u struci što izravno pridonosi razvoju zajednice. Osim toga, studenti kroz radno iskustvo imaju priliku usavršiti strani jezik, upoznati kulturu zemlje u kojoj obavljaju stručnu praksu, sklopiti brojna prijateljstva te samim time unaprijediti sebe kao osobu.

Besplatnom registracijom na iaeste.net otvara ti se mogućnost prijave na neku od praksi iz cijelog svijeta!

Ukoliko se želiš priključiti radu IAESTE-a to možeš napraviti ispunjavanjem online prijave